V dňoch 23. a 24. augusta 2021 zorganizovalo občianske združenie Mládež pre údolie Bodvy gastronomickú večeru a odborný workshop v reštaurácii Pivovar v Košiciach. Cieľom združenia bolo oboznámiť účastníkov so súvislosťami medzi kultúrou a jedlom, umením servírovania a podávania, kultúrou stravovania a stravovaním ako profesiou, t. j. predstaviť svetové trendy.

Prvý deň podujatia bol venovaný profesii. V prvej polovici podujatia vystúpili Peter Marcina (majiteľ Mirror Bar by Carlton) a Dominik Tapušík (majiteľ Sky Bar and Restaurant), ktorí zastupovali organizáciu We Host You, s prezentáciou o záhadách, výzvach a možných prelomoch v gastronómii a pohostinstve. Organizácia je skupinou každodenných baristov, ktorých cieľom je spoločne podporovať a rozvíjať miestnu barovú scénu organizovaním podujatí a workshopov zameraných na budovanie komunity. Druhá polovica podujatia bola zameraná na kávu. Vďaka Jakubovi Sobotovi sa účastníci mohli oboznámiť s distribúciou kávy a jej výrobou.

Druhý deň podujatia sa niesol v znamení ochutnávania, keďže účastníci mali možnosť ochutnať špeciality a brandy.

Gastronomické popoludnie a odborný workshop sa uskutočnili vďaka občianskemu združeniu Mládež pre údolie Bodvy v rámci Programu spolupráce Interreg V-A Slovenská republika – Maďarsko, s podporou Európskej únie a spolufinancovanému z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Cieľom projektu je zlepšiť úroveň cezhraničnej medzi-inštitucionálnej spolupráce a rozšíriť cezhraničnú spoluprácu medzi občanmi, ako aj oboznámiť sa s gastronomickými zvykmi a produktmi.
Obsah tohto článku nemusí nevyhnutne odrážať oficiálne stanovisko Európskej únie.

Segíts te is!

Van egy jó ötleted?

A Fiatalok a Bódva-völgyéért polgári társulás nyitott minden újító ötletre. Ha úgy érzed, hogy szeretnél nekünk segíteni, akkor vedd fel velünk a kapcsolatot:

A honlap tartalma nem feltétlenül tükrözi az Európai Unió hivatalos álláspontját.

TO MÔŽE BYŤ STÁLE POTREBNÉ

PODROBNOSTI O ORGANIZÁCII

IČO:
42407354

DIČ:
2120644790

Názov organizácie:
Mládež za Údolie Bodvy “Fiatalok a Bódva-völgyéért”

Sídlo:
Hviezdoslavova 32, 04501 Moldava nad Bodvou

Dátum založenia:
12.02.2015