Partner malého projektového fondu Mládež za údolie Bodvy (kód projektu FMP-E/1901/4.1/036, s názvom Gastronómia bez hraníc) zorganizoval počas realizácie projektu Odborný workshop, ktorý sa uskutočnilo, dňoch 23. a 24. augusta 2021.

V dňoch 23. a 24. augusta 2021 zorganizovalo občianske združenie Mládež pre údolie Bodvy gastronomickú večeru a odborný workshop v reštaurácii Pivovar v Košiciach. Cieľom združenia bolo oboznámiť účastníkov so súvislosťami medzi kultúrou a jedlom, umením servírovania a podávania, kultúrou stravovania a stravovaním ako profesiou, t. j. predstaviť svetové trendy.

Prvý deň podujatia bol venovaný profesii. V prvej polovici podujatia vystúpili Peter Marcina (majiteľ Mirror Bar by Carlton) a Dominik Tapušík (majiteľ Sky Bar and Restaurant), ktorí zastupovali organizáciu We Host You, s prezentáciou o záhadách, výzvach a možných prelomoch v gastronómii a pohostinstve. Organizácia je skupinou každodenných baristov, ktorých cieľom je spoločne podporovať a rozvíjať miestnu barovú scénu organizovaním podujatí a workshopov zameraných na budovanie komunity. Druhá polovica podujatia bola zameraná na kávu. Vďaka Jakubovi Sobotovi sa účastníci mohli oboznámiť s distribúciou kávy a jej výrobou.

Druhý deň podujatia sa niesol v znamení ochutnávania, keďže účastníci mali možnosť ochutnať špeciality a brandy.

V Moldave nad Bodvou, dňa 31.08.2023

Segíts te is!

Van egy jó ötleted?

A Fiatalok a Bódva-völgyéért polgári társulás nyitott minden újító ötletre. Ha úgy érzed, hogy szeretnél nekünk segíteni, akkor vedd fel velünk a kapcsolatot:

A honlap tartalma nem feltétlenül tükrözi az Európai Unió hivatalos álláspontját.

TO MÔŽE BYŤ STÁLE POTREBNÉ

PODROBNOSTI O ORGANIZÁCII

IČO:
42407354

DIČ:
2120644790

Názov organizácie:
Mládež za Údolie Bodvy “Fiatalok a Bódva-völgyéért”

Sídlo:
Hviezdoslavova 32, 04501 Moldava nad Bodvou

Dátum založenia:
12.02.2015